Küpsiste kasutamise põhimõtted

Mis on küpsised?

Küpsised (ingl k cookies) on väikesemahulised tekstifailid, mis salvestatakse veebilehte külastades brauseri poolt Kasutaja arvutisse või seadmesse. Küpsised aitavad muuta veebiteenuse kasutamise lihtsamaks ja mugavamaks. Küpsiste abil on võimalik analüüsida veebilehe kasutatavust ning pakkuda Kasutajale paremat ja tema eelistusele vastavat teenust. Küsime Kasutajalt nõusolekut selliste küpsiste kasutamiseks, mis ei ole hädavajalikud veebilehe kasutamiseks või toimimiseks.

Mis küpsiseid Platvorm kasutab?

Küpsiseid on erinevaid liike ning üldiselt liigitatakse neid tulenevalt nende paigaldamise ajast (ajutised ehk sessiooniküpsised ning püsivad küpsised) ja kuuluvusest (autori ehk esimese osapoole küpsised ning kolmandate osapoolte küpsised).

Platvorm kasutab Google Analytics teenuseid, mille abil kogutakse Platvormilt järgmisi küpsiseid:

  • Esimese osapoole küpsised – küpsised, mis pärinevad Platvormi veebilehelt. Nende abil salvestatakse teavet, mida saab taaskasutada järgmine kord kui kasutaja veebilehte külastab.
  • Kolmandate osapoolte küpsised – pärinevad teiste veebilehtede reklaamidelt, mis asuvad kasutaja poolt külastataval veebilehel.
  • Ajutised ehk seansiküpsised – küpsised, mille arvuti kustutab pärast brauseri sulgemist. Ajutisi küpsiseid kasutatakse, et pakkuda kasutajale mugavamat brauseri kasutamise võimalust.
  • Püsiküpsised – on küpsised, mis salvestatakse kasutaja arvutisse ka pärast brauseri sulgemist ning millele omavad ligipääsu ning mida saavad kasutada konkreetsete küpsiste omanikud.

Kuidas küpsiseid blokeerida ja kustutada?

Kasutajal on võimalik blokeerida või kustutada salvestatud küpsised või võtta tagasi nõusolek küpsiste salvestamiseks oma arvutisse või seadmesse. Sõltuvalt veebilehitsejast on alljärgnevalt lisatud viited, kuidas häälestada levinumaid veebilehitsejaid küpsiste ja turvaseadete osas:

Võta meiega ühendust


Pakume oma klientidele kõige sobivamaid õiguslikke lahendusi, tehes panuse asjatundlikkusele ja personaalsele lähenemisele.

Võta ühendust